İlkokul Etkinlik Sayfası

2013-2014 ETKİNLİKLERİMİZ

         

         Okulumuz 5-B sınıfı öğrencilerinden Gökçe ADIBELLİ çok sayıda mavi kapak toplayarak duyarlı bir davranış sergilemiştir. Öğrencimize örnek davranışından dolayı dolayı teşekkür ederiz.

_______________________________________________________________

 

 

         4. Sınıf öğrencilerimiz Sosyal Bilgiler dersinde; "KURTULUŞTAN KURTULUŞA" adlı etkinliği sunarak, atalarımızın bu yurdu nasıl kazandıklarını anlattı.

         4. Sınıf öğrencilerimiz Türkçe dersinde, okudukları bir hikayenin içinde geçen, sevdikleri bir kahramanını seçip, arkadaşlarına tanıttılar.

            Arkadaşlarını o kitabı okumaya teşvik ettiler.

         Okulumuz 1-B sınıfı öğrencileri "Atatürk Haftasını"  Atatürk' ü neden  seviyoruz etkinliği ile kutladılar.

         Okulumuz 1-C sınıfı öğrencileri "Atatürk Haftası" nedeniyle Ulu Önderimiz Atatürk' ün soy ağacını yaptılar. Atatürk' e bağlılıklarını bir daha gösterdiler.

       Hayatını, canından çok sevdiği Türk ulusuna adayan Atatürk' ümüzü 10 Kasım 1938'de kaybettik. Atatürk 'ü ölüm yıldönümü olan 10 Kasım' da sevgi, saygı ne minnet duygularımızla anıyoruz.

       3-A sınıfı 10 Kasım Atatürk ' ü Anma Günü nedeniyle sınıf panosu hazırladı.

       3-B sınıfı Ulu Önder Atatürk'ün ölümünün 75. yılı nedeniyle panomuzu hazırladık, Atamızı saygıyla andık.

 

       1-A Sınıfı Ulu Önder Atatürk' ün ölümünün 75. yıldönümü nedeniyle pano çalışması yapmış ve Atasına olan sevgi ve bağlılığı göstermiştir.

       2-A Sınıfı Atatürk' ün ilke ve idealleri ile şekillenirken, Atatürk' ün yaşadığını düşünerek Atatürk' e birer mektup yazarak duygu ve düşüncelerini dile getirmiştir. Bu idealler doğrultusunda Atatürk' ü 10 kasımlarda anacak, anlayacak ve anlatacaktır. SENİ ÇOK SEVİYORUZ ATAM...

        Atatürk Haftası nedeniyle 2-B  sınıfı olarak ”Cumhuriyet” konulu şiirler yazdık, süsledik ve sınıf panomuza astık. Ayrıca sınıf olarak “Cumhuriyet ve Atatürk” konulu şiirler ezberledik. Atatürk ‘ müze duygu ve düşüncelerimizi anlatan mektuplar yazdık. Mektuplarımızda ona olan sevgimizi, özlemimizi dile getirdik. Gönülden teşekkürlerimizi sunduk. Mektuplarımızı sınıf panomuzda sergiledik.

        2-B sınıfı olarak derslerimizde zaman zaman grup çalışmaları yapıyoruz. Bu grup çalışması etkinliğinde sınıfımızda 3 grup oluşturduk. Çalışma alanlarımızı “Kitaplar, Sağlık ve Beslenme, Çevre ve Hayvanları Koruma” olarak belirledik. Bu alanlarda gruplar olarak çalıştık. Çalışmalarımızda grup arkadaşlarımızla ve gruplar arası yardımlaşma yaptık. Dayanışma ve işbirliği içerisinde çalıştık. Hep birlikte yazılar ve şiirler yazdık, süsledik. Resimler yaptık ve boyadık. Grup çalışmasının ne kadar önemli ve faydalı olduğunu anladık. Birlikte çalışmanın zevkine vardık. Etkinliklerimizi sınıf panomuzda sergiledik.

        2-C sınıfı olarak sınıfımızda grup çalışması yaptık. “Kitap, Sağlık ve Beslenme, Çevre ve Hayvan” olarak konularımızı belirledik. Konularımızla ilgili resim şiir ve yazı çalışmaları yaptık. Çalışmalarımızı yaparken gruplar arasında yardımlaşma, dayanışma ve paylaşmaya özen gösterdik. Böylece sorumluluk alma, birlikte çalışma ve başarma becerilerimizi geliştirdik. Güzel bir çalışma oldu.

       2-C sınıfı olarak “Cumhuriyet” konulu şiirler yazdık, süsledik ve sınıf panomuzda sergiledik. Cumhuriyet ve Atatürk konulu şiirler ezberledik. Ayrıca “Atatürk Haftası” nedeniyle Atatürk’ e olan özlem, duygu ve düşüncelerimizi anlatan mektuplar yazdık. Mektuplarımızı sınıf panomuzda sergiledik.

 

        Biz 4-A sınıfı Kültürel zenginliklerimiz ve oynadığımız oyunlar (Aç Kapağı Bezirgan Başı, Yağ Satarım Bal Satarım, Cirit Oyunu, Ata Sporumuz Yağlı Güreşi ve diğer oyunlarımızı örnekleriyle sınıfımızda sunduk.

 

       3-A Sınıfı Atatürk' ün hayatını anlatan performans görevlerini sundular. Sunumlarında Türk ulusunun en büyük kahramanı Mustafa Kemal Atatürk' ün Cumhuriyeti kurduğunu ve yurdumuzu çağdaş uygarlık düzeyine çıkarmak için çok çalıştığını belirttiler.

      3-B Sınıfı olarak Dengeli Beslenmenin Önemini belirten Besin Pramiti etkinliği yaptık. Sunumları dinledik

     4-A Sınıfımız Fen ve Teknoloji dersimizde Vücudumuz Bililmecesini Çözelim temasını işlerken;
*Destek ve Hareket
*Soluk Alıp Verme
*Kanın Vücutta Dolaşımını
3D programında üç boyutlu izlemişlerdir.

2012-2013 ETKİNLİKLERİMİZ

3-B sınıfı öğrencileri "Çevremizi Daha Temiz Hale Nasıl Getirelim" konulu proje çalışmasını sınıflarında sundular. Temiz çevre için el ele verdiler...

_____________________________________

Okulumuz 4/A sınıfı öğrencileri Fen ve Teknoloji Dersi'nde '' Dünya Ne Kadar Küçük ! ''
adlı projeyi hazırlayıp, sundular.

____________________________________________________________________

Okulumuz 4-A sınıfı öğrencileri ekmeğin önemini vurgulamak amacıyla "EKMEĞİN HİKAYESİ" adlı bir sunum yaptılar.

_______________________________________________________________

3-B sınıfı öğrencileri, bugün günümüzün güncel konusu reklamlarla ilgili afiş çalışması yaptılar. Bu çalışmayı arkadaşları ile paylaştılar. Öğrencilerimiz çalışmalarını arkdaşlarına heyecanla anlattılar.

   
 

___________________________________________________________________

1-A sınıfı olarak "Mavi Kapak Kampanyası"na destek olmak için kapak toplamaya başladık. Öğrecilerimizden Alya Çıra' nın başlattığı kampanyaya sınıf arkadaşları da büyük ilgi gösterdi.

______________________________________________________________________

10-16 Kasım Atatürk'ü anma haftası etkinlikleri  çerçevesinde 1-A sınıfı öğrencileri  öğretmenleri Gönül Kurban'ın hazırlamış olduğu ''Atatürk Neden Büyük ?'' adlı şiir tablosunu 1-A sınıfı velilerine sunmuştur.

______________________________________________________________________

1/B ve 1/C sınıfları olarak Atatürk Haftası nedeniyle ''Atatürk '' konulu etkinlikler yaptık. Yaptığımız etkinlikleri sınıf panolarımızda sergiledik. Bu çalışmalarla Atatürk'ün hayatını, bayrağımızın şeklini ve rengini yaparak yaşayarak öğrendik. Birlikte çalışmanın mutluluğunu yaşadık.

__________________________________________________________

Okulumuz 1-A sınıfı öğrencileri "Örüntü"  ve "zamanda uzamsal ilişkilerde kıyaslama" çalışmaları yaptılar..

________________________________________________________________

Okulumuz 4-A sınıfından Defne Doğan'da mavi kapak kampanyasına çok sayıda kapak toplayarak katılmıştır. Öğrencimizi örnek ve duyarlı davranışından dolayı kutluyoruz.

______________________________________________________________________

Okulumuz 5-A sınıfı öğrencilerinden Dilasu Durmaz çok sayıda mavi kapak toplayarak duyarlı bir davranış sergilemiştir. Öğrencimize örnek davranışından dolayı dolayı teşekkür ederiz.

_______________________________________________________________

Okulumuz 4-A sınıfı öğrencilerinden Eylül Güven tatil boyunca çok sayıda mavi kapak toplayarak duyarlı bir davranış sergilemiştir. Öğrencimize örnek davranışından dolayı, ailesine ve öğretmenine de katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

________________________________________________________________________

Okulumuz 4-A sınıfı öğrencileri "Destek ve Hareket" konusunda röntgen filmlerini kullanarak iskelet modeli yaptılar.

____________________________________________________________________

2-A ve 2-B sınıfları Matematik dersinde geometrik cisimleri yaparak ve yaşayarak, oyun ortamı içerisinde tanıdılar. Körebe oyunu ile geometrik cisimleri keşfettiler.

Etiketler:
AnasayfaGenel BilgilerVeliler İçinKayıtEğitimİKHedef BelirtkelerimizEnglish Cornerİletişim